Englantia lapsille

Where and when?

12.8.2019-5.6.2020

Muu toimipiste


 

Who for?

2 to 11 -year-olds

What does it cost?

Ilmaisen kokeilukerran jälkeen tunnit varataan lukukaudeksi kerrallaan. Yhden tunnin hinta 15€/kerta sis alv.

Registration

Ei ilmoittautumisaikoja

tunneille voi liittyä mukaan myös lukukauden aikana, mutta aikainen ilmoittautuminen on suositeltavaa, jotta pääset haluamaasi toimipaikkaan. Varaa ilmainen kokeilutunti: http://www.englishexplorers.fi/ilmainen-kokeilutunti-lasten-englannin-kielen-tunti

Organizer

English Explorers Oy

chris@englishexplorers.fi - P. 040 6374200 (English) | P. 044 9542184 (Suomeksi)


Instruction available in the following languages

englanti ja suomi

English Explorers lasten englannin kielen tunnit ovat hauska tapa lapsille tutustua englannin kieleen natiivin englanninkielisen opettajan johdolla.

Varaa ilmainen kokeilukerta ja tule kokemaan tuntien rento ja ystävällinen ilmapiiri. Paljon leikkejä, hauskanpitoa ja tietenkin, englannin kieltä!

Katso lisätietoja

Syksyn 2019 lukujärjestys

Varaa ILMAINEN kokeilukerta

Toimipaikat Helsingissä:

Meilahti (2-7- vuotiaat)

Helsingin Rudolf Steiner-koulu, Lehtikuusentie 6, 00270 Helsinki

Maanantai - klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Vallila (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Vallilan Ala-Asten Koulu, Luokka 2, Hämeentie 80, 00550 Helsinki.

Tiistai - klo 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Malmi (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Malmitalo, Kokoushuone 2, Ala-Malmin tori 1, 00700 Helsinki.

Keskiviikko - klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Kulosaari (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Kulosaaren Yhteiskoulu, Room R27, Ståhlberginkuja 1, 00570 Helsinki

Torstai - klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Punavuori (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Perhetalo Betania, Perämiehenkatu 13, 00150 Helsinki.

Perjantai - klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Käpylä (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Leikkipuisto Kimmo, Turjantie 3, 00101 Helsinki.

Lauantai - klo 9:20 (edistyneet 2-7v), 10:10, 11:00 (perustaso 2-7v) ja 11:55 (8-11v)

Itäkeskus (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Itäkeskuksen Peruskoulu, Luokka 212, Jäätanssipolku 1, 00900 Helsinki.

Lauantai - klo 9:20 (edistyneet 2-7v), 10:10, 11:00 (perustaso 2-7v) ja 11:55 (8-11v)

Kamppi (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

HiMO Club Oy, Lönnrotinkatu 28 A, 00180 Helsinki

Lauantai - 15:20 (8-11v), 16:10 (edistyneet 2-7v) ja 17:05 (perustaso 2-7v)

Toimipaikat Vantaalla:

Kivistö (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Asukastila Rubiini, Rubiinikehä 2b, 01700 Vantaa

Torstai - klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Tikkurila (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Peltolan koulu, Luokka AI 3, Lummetie 27, 01300 Vantaa

Torstai - klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Myyrmäki (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Isomyyri, 2krs, Liesitori 1, 01600 Vantaa.

Perjantai - klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Tikkurila (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Avoin päiväkoti Ukko-Pekka, Aniskuja 3, 01300 Vantaa.

Lauantai klo 14:10 (perustaso 2-7v), 15:00 (8-11v), 15:50 (edistyneet 2-7v) ja 16:45 (perustaso 2-7v)

Toimipaikat Espoossa ja Kauniaisissa:

Saunalahti (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Saunalahden koulu, Luokka 2.205, Brinkinmäentie 1, 02330 Espoo.

Tiistai - klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Espoon keskus (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Art Zenter, Kaivomestarinkatu 3 C, 02770 Espoo

Keskiviikko klo 16:30 (perustaso 2-7v), klo 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Kauniainen (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Suomen Raamattuopisto, Opetustila I, Helsingintie 10, 02700 Kauniainen

Torstai klo 16:30 (perustaso 2-7v), klo 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Leppävaara (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Leppävaaran Nuorisotila, Askarteluhuone (2krs), Veräjäpellonkatu 6 C, 02650 Espoo

Lauantai - klo 9:20 (edistyneet 2-7v), 10:10, 11:00 (perustaso 2-7v) ja 11:55 (8-11v)

Olari (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Tanssistudio Liike, Kuunkehrä 4 A, 02210 Espoo

Lauantai klo 14:10 ja 15:00 (perustaso 2-7v), 15:50 (edistyneet 2-7v) ja 16:45 (perustaso 2-7v)

Toimipaikka Järvenpäässä:

Järvenpää (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Keski-Uudenmaan kristillinen koulu, Luokka 207, Sonni Greyn aukio 1, 04400 Järvenpää

Tiistai - klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Toimipaikka Sipoossa:

Sipoo (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Lilla Villan, Jussaksentie 16, 04130 Sipoo.

Tiistai - klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Toimipaikka Keravalla:

Kerava (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Keravan lukio ja aikuislukio, Keskikatu 5, 04200 Kerava

Perjantai - klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)