Harrastushaku - Harrastushaku - Englantia lapsille

Englantia lapsille

Missä ja milloin?

13.8.2018-22.12.2018

Muu toimipiste


 

Kenelle?

2–11 -vuotiaat

Mitä maksaa?

Ilmaisen kokeilukerran jälkeen tunnit varataan lukukaudeksi kerrallaan. Yhden tunnin hinta 15€/kerta sis alv.

Ilmoittautuminen

Ei ilmoittautumisaikoja

tunneille voi liittyä mukaan myös lukukauden aikana, mutta aikainen ilmoittautuminen on suositeltavaa, jotta pääset haluamaasi toimipaikkaan. Varaa ilmainen kokeilutunti: http://www.englishexplorers.fi/ilmainen-kokeilutunti-lasten-englannin-kielen-tunti

Järjestäjä

English Explorers Oy

chris@englishexplorers.fi - P. 040 6374200 (English) | P. 044 9542184 (Suomeksi)


Ohjausta seuraavilla kielillä

englanti ja suomi

English Explorers lasten englannin kielen tunnit ovat hauska tapa lapsille tutustua englannin kieleen natiivin englanninkielisen opettajan johdolla.

Varaa ilmainen kokeilukerta ja tule kokemaan tuntien rento ja ystävällinen ilmapiiri. Paljon leikkejä, hauskanpitoa ja tietenkin, englannin kieltä!

Katso lisätietoja ja varaa ilmainen kokeilukerta: www.englishexplorers.fi

Toimipaikat Helsingissä:

Meilahti (2-7- vuotiaat)

Raisiontie 10, 00280 Helsinki.

Maanantai klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v) ja 18:10 (edistyneet 2-7v)

Kulosaari (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Kulosaaren Yhteiskoulu, Room R27, Ståhlberginkuja 1, 00570 Helsinki

Tiistai ja torstai klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Pakila (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Tanssila, Oraspolku 9, 00680 Helsinki

Keskiviikko klo 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Kamppi (2-7- vuotiaat)

HiMO Club Oy’n tiloissa - Lönnrotinkatu 28 A, 00180 Helsinki

Torstai klo 14:00

Malmi (2-7- vuotiaat)

Malmin Työväentalo, Takaniitynkuja 9, 00780 Helsinki

Perjantai klo 14:10

Punavuori (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

HAUTOMO by EdBH -tanssistudio, Merimiehenkatu 29, sisäpiha, 00150 Helsinki

Perjantai klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Käpylä / Metsälä (2-7- vuotiaat)

Tila: VilSii, Art Soppi, Läkkisepäntie 4, 00620 Helsinki

Lauantai klo 9:20, 10:10, 11:00 (perustaso 2-7v) ja 11:55 (edistyneet 2-7v)

Toimipaikat Vantaalla:

Myyrmäki (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Taidetalo Toteemi, Myyrmäentie 6, 01600 Vantaa

Perjantai klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Kivistö (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Luokka OT2.068 (akvaario), Kanniston koulu, Kenraalintie 6, 01700 Vantaa

Torstai klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Tikkurila (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Peltolan koulu, Luokka AI 3, Lummetie 27, 01300 Vantaa

Torstai klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Peilisali, Trio Areena, Läntinen Valkoisenlähteentie 52-54, 01300 Vantaa

Lauantai klo 14:40 (perustaso 2-7v), 15:30 (8-11v), 16:20 (edistyneet 2-7v) ja 17:10 (perustaso 2-7v)

Toimipaikat Espoossa ja Kauniaisissa:

Leppävaara (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Leppävaaran Nuorisotila, Askarteluhuone (2krs), Veräjäpellonkatu 6 C, 02650 Espoo

Maanantai klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Kivenlahti (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Kivenlahden Nuorisotila, Merivalkama 2, 02320 Espoo

Tiistai klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Espoon keskus (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Art Zenter, Kaivomestarinkatu 3 C, 02770 Espoo

Keskiviikko klo 16:30 (perustaso 2-7v), klo 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Kauniainen (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Suomen Raamattuopisto, Opetustila I, Helsingintie 10, 02700 Kauniainen

Torstai klo 16:30 (perustaso 2-7v), klo 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Tapiola (2-7- vuotiaat)

Tanssikoulu DCA, Studio 3, Länsituulentie 4 F, 02100 Espoo

Perjantai klo 14:20

Olari (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Toimipaikka Järvenpäässä:

Järvenpää (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Keski-Uudenmaan kristillinen koulu, Luokka 207, Sonni Greyn aukio 1, 04400 Järvenpää

Tiistai klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Toimipaikka Sipoossa:

Sipoo (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Sipoon koulukeskus, Iso Kylätie 8, 04130 Sipoo

Tiistai klo 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)

Toimipaikka Keravalla:

Kerava (2-7- vuotiaat ja 8-11- vuotiaat)

Keravan lukio ja aikuislukio, Keskikatu 5, 04200 Kerava

Perjantai klo 16:30 (perustaso 2-7v), 17:20 (perustaso 2-7v), 18:10 (edistyneet 2-7v) ja 19:05 (8-11v)